Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Lokalny Program Rewitalizacji podsumowany

Data publikacji: 2017-07-04, Data modyfikacji: 2017-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Utworzenie parku nad Wełną, budowa drogi łączącej ulicę Bydgoską z Powstańców Wlkp., rozbudowa i modernizacja obiektów usługowych położonych na tyłach nieruchomości tych ulic (przy udziale podmiotów prywatnych) oraz budowa parkingu na ok. trzysta miejsc postojowych są najważniejszymi z założeń projektu pn. "Modernizacja i zwiększenie funkcjonalności terenów ograniczonych wschodnią pierzeją Rynku i rzeką Wełną w Wągrowcu z przeznaczeniem na parking oraz rekreację dla zabudowy staromiejskiej". To jeden z dziewięciu głównych projektów rewitalizacyjnych powstałych w ostatnich miesiącach podczas prac i konsultacji społecznych związanych z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji miasta Wągrowca na lata 2017-2025. Dzięki przyjęciu przez Radę Miejską tego programu, miasto oraz inne podmioty lokalne będą mogły ubiegać się o fundusze unijne, które pomogą urzeczywistnić poszczególne projekty. Ich łączny szacunkowy koszt wynosi ponad 40 mln złotych.

Pełna treść wiadomości na: wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/lokalny-program-rewitalizacji-podsumowany
wagrowiec.eu, Źródło artykułu: wagrowiec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola