Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Legendy polskiego szczypiorniaka w Wągrowcu

Data publikacji: 2017-09-07, Data modyfikacji: 2017-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Przed laty dostarczali polskim kibicom niezwykłe emocje i ogromną radość. Dzisiaj cieszą się zasłużonym uznaniem i autorytetem. Któż taki? Brązowi medaliści zmagań w piłkę ręczną mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku oraz inni, znani przed laty, reprezentanci Polski, a wśród nich m.in. Zygfryd Kuchta, Henryk Rozmiarek, Jerzy Garpiel, Włodzimierz Wachowicz i Janusz Brzozowski. Już w sobotę, 9 września wągrowczanie będą mogli się z nimi spotkać i porozmawiać podczas Zjazdu Gwiazd Piłki Ręcznej w Wągrowcu. W otwartym spotkaniu, które o godz. 14:00 rozpocznie się w małej sali w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestniczyć będzie także prof. Bogdan Sojkin, wiceprezes ds. marketingu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wągrowczanin Damian Drobik, dyrektor ds. Realizacji Zewnętrznych ZPRP oraz Marek Werle prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej. Pomysłodawcą i inicjatorem zjazdu jest dyrektor wągrowieckiego OSiR-u Piotr Łuszcz.

Pełna treść wiadomości na: wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/legendy-polskiego-szczypiorniaka-w-wagrowcu
wagrowiec.eu, Źródło artykułu: wagrowiec.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola