Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wągrowiec: Bezpieczne przejścia

Data publikacji: 2017-10-17, Data modyfikacji: 2017-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Wągrowiec: Bezpieczne przejścia

W wielkopolskim Wągrowcu rośnie liczba dobrze oświetlonych przejść dla pieszych. Wszystko to za sprawą lamp ledowych, które jako dodatkowe oświetlenie pojawiają się na miejskich "zebrach".

Akcję doświetlania pasów władze miasta zapoczątkowały jesienią ubiegłego roku. Dzięki temu przy 24 najbardziej niebezpiecznych przejściach dla pieszych pojawiły się lampy ledowe, które uzupełniły dotychczasowe oświetlenie. Pomysł przyjął się na tyle dobrze, że w tym roku miasto postanowiło go kontynuować. Obecnie trwają prace przy doświetleniu dziesięciu kolejnych przejść dla pieszych, zlokalizowanych przede wszystkim przy najbardziej ruchliwych ulicach.

„Nasza akcja spotkała się z bardzo przychylnymi opiniami, zarówno kierowców, jak i pieszych. Dzięki dodatkowym lampom poprawiła się widoczność, co w trudnych jesienno-zimowych warunkach oraz przy szybko zapadającym zmroku ułatwia kierowcom jazdę, a piesi na doświetlonych przejściach czują się dużo bezpieczniej” mówi burmistrz Wągrowca Krzysztof Poszwa.
UM Wągrowiec, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola