Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odcinek Poznań Główny - Wągrowiec w SA132 Koleji Wielkopolskich

 
Dnia 13.08.15r. postanowiłem przejechać się do nieznanego mi, często zapowiadanego w Poznaniu Głównym Wągrowca. Wcześniej przeczytałem, że linia jest przykładem sukcesu zrewitalizowanej trasy, która rzekomo szczyci się dużą frekwencją, i wysoką częstotliwością. Linia jednotorowa, odnowiona, wylizana, niestety niezelektryfikowana i jak wiadomo za pewne nigdy już nie będzie. Przewozy realizowane są SA coś tam, a kiedyś było to SU45 i wagony. Wtedy bym z tyłu szlak nagrał, a tak to tylko windowview. Niestety jeżeli o mnie chodzi, linia mi się nie spodobała, mimo, że czytałem raczej pozytywne oceny tej linii. Nie wiem, może to od tego tłoku w jakim jechałem. W drodze powrotnej jechałem SA139 i było mniej ludzi i od razu było przyjemniej, a i sam SZT SA139 mimo, że spalinowe wzbudził moje zainteresowanie wnętrzem. Zapraszam do obejrzenia tego windowviewa :) Ten film powstał przy użyciu Edytora wideo YouTube (youtube.com/editor)

 


Kubek Elektrowoz
 
Data pliku video: 2015-09-25, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola