Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

We wszystkie niedziele do końca roku będziecie...

Data dodania: 2018-12-15
Chociaż przed nami ani ostatnia ani pierwsza niedziela miesiąca, 16 grudnia sklepy będą otwarte więcej »
 
 

Była urzędniczka wągrowieckiego ratusza trafiła...

Data dodania: 2018-12-15
Urzędniczka, która wyprowadziła kilkaset tysięcy złotych, nie kwapi się do zwrotu pieniędzy do miejskiej kasy. Kobieta trafiła już do więzienia. więcej »
 
 

Nietypowe przedświąteczne kradzieże na terenie...

Data dodania: 2018-12-15
W ostatnich tygodniach wielkopolscy policjanci zatrzymali kilkanaście osób przyłapanych na kradzieży. Niektóre z nich były dość nietypowe. Na co połasili się ... więcej »
 
 

Kulturalno-sportowy przewodnik po weekendzie - od 14...

Data dodania: 2018-12-14
W Wągrowcu w weekend nie sposób się nudzić. Można np. wybrać się do Aquaparku i OSiR-u albo pójść do Kina MDK. więcej »
 
 

Żłobek miejski powołany do życia

Data dodania: 2018-12-14
Podczas III sesji Rady Miejskiej w Wągrowcu, która odbyła się 13 grudnia, radni przyjęli uchwałę w sprawie utworzenia Żłobka Miejskiego nr 1 oraz nadania mu statusu. Dzięki temu U... więcej »
 
 

Pamiętamy o represjonowanych

Data dodania: 2018-12-14
W ponurym czasie represji i aresztowań, który nastał wraz z wprowadzeniem stanu wojennego i miesiącach, które nastąpiły po 13 grudnia 1981 r. wielu Polaków cierpiało i umierało za... więcej »
 
 

Kolejni nauczyciele gotowi do działania

Data dodania: 2018-12-14
Na początku grudnia kolejna dziesięcioosobowa grupa nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego uczestniczyła w warsztatach przygotowujących do realizacji programu profilaktyczno-wychowawcze... więcej »
 
 

Program Jarmarku Świątecznego - zapoznaj się i...

Data dodania: 2018-12-14
Serdecznie zapraszamy na coroczny Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się w piątek (14 grudnia) o godz. 17:00. Przez trzy dni na licznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w więcej »
 
 

Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu

Data dodania: 2018-12-14
Była promykiem nowoczesności w budzącym się do życia Krakowie. Stała się zalążkiem feminizmu, kuźnią niezależności kobiet, ale też licznych sk... więcej »
 
 

Dzieci z Przedszkola nr 2 w Wągrowcu...

Data dodania: 2018-12-14
Podczas gdy wystawcy rozpoczęli sprzedaż swoich produktów na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wągrowcu, przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Wągrowcu wesołym występem przywital... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1197
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola