Belka
Środa, 27 Października 2021   imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Modernizacje oczyszczalni ścieków w Wągrowcu

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-06-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Modernizacje oczyszczalni ścieków w Wągrowcu

Projekt pn. „Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Wągrowcu”, który będzie realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., otrzyma dotację z NFOŚiGW w wysokości 24 587 065 zł. 19 czerwca br. w siedzibie NFOŚiGW została podpisana w tej sprawie umowa. Sygnowała ją Dyrektor Departamentu Ochrony Wód NFOŚiGW Ewa Kamieńska oraz Prezes Zarządu MPWiK Sp. z o.o. w Wągrowcu Krzysztof Garnetz. Całkowity koszt projektu wyniesie 47 231 574 zł. Beneficjent – przy zaangażowaniu środków własnych – otrzyma dodatkowo niskooprocentowaną pożyczkę z NFOŚiGW.

Prace wykonawcze związane z projektem będą trwały w Wągrowcu do końca 2021 r. Nastąpi m.in. rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków, przebudowa sieci kanalizacyjnej oraz wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania siecią wodno-kanalizacyjną. Tzw. efekt ekologiczny ma być osiągnięty do 14 stycznia 2023 r., a jednym z jego przejawów będzie podwyższenie ilości przetwarzanego osadu ściekowego do 1,6 tys. Mg/rok.

– Nasza oczyszczalnia pochodzi z lat 80 ubiegłego wieku i wymaga pilnej modernizacji, a właściwie zbudowania nowej bazy. Gdyby nie środki uzyskane z NFOŚiGW, byłoby nam bardzo trudno zorganizować finansowanie. Realizacja planu przyniesie nowoczesne rozwiązania i spowoduje wprowadzenie do zasobu przeszło 30-letniego zakładu aż 95 procent nowych obiektów. Dodatkowo będziemy mieli zagwarantowaną energooszczędność, co jest bardzo ważnym walorem funkcjonowania oczyszczalni – zaznaczył po podpisaniu umowy Prezes Krzysztof Garnetz.

, Źródło artykułu: NFOSiGW
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola