Oryginalne, wykonane w różnych technikach artystycznych szopki bożonarodzeniowe można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu. Ich wystawa, którą można zwiedzać do 4 lutego 2018 roku, to plon kolejnej już edycji konkursu na szopkę bożonarodzeniową zorganizowanego przez tę wielkopolską placówkę muzealną.
Na konkurs, tradycyjnie rozstrzygnięty przez świętami Bożego Narodzenia, wpłynęło tym razem 114 prac wykonanych głównie przez młodych i najmłodszych artystów – to właśnie oni są bowiem jego adresatami. Wągrowieckie muzeum tą drogą właśnie już od lat popularyzuje tradycje bożonarodzeniowe. By zwyciężyć w jednej z czterech kategorii wiekowych, należało wykazać się pomysłowością i starannością wykonania szopki.
Młodzi artyści, którzy zostali laureatami konkursu na szopkę bożonarodzeniową odebrali nagrody i wyróżnienia podczas wągrowieckiego Jarmarku Świątecznego. Wykonane przez nich prace można podziwiać na specjalnej wystawie w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu do 4 lutego 2018 roku.
Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska). Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola