Belka
Środa, 27 Października 2021   imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wągrowiec: Jaśniej na przejściach

Data publikacji: 2017-12-29, Data modyfikacji: 2017-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Wągrowiec: Jaśniej na przejściach

Doświetleniem przejścia dla pieszych przy cmentarzu nowofarnym na ulicy Gnieźnieńskiej w wielkopolskim Wągrowcu miasto zakończyło tegoroczną akcję poprawy bezpieczeństwa na wągrowieckich zebrach. Łącznie w 2017 roku dodatkowe oświetlenie ledowe pojawiło się na dziesięciu kolejnych przejściach dla pieszych. 

„Wraz z podobnymi działaniami, które przeprowadziliśmy rok wcześniej, poprawiliśmy widoczność już na dwudziestu najczęściej uczęszczanych przez pieszych wągrowieckich zebrach. Nasza akcja spotyka się z uznaniem zarówno kierowców, jak i pieszych, dlatego w przyszłym roku i latach kolejnych będziemy ją kontynuować” – mówi burmistrz Krzysztof Poszwa. 

Na doświetlanie wągrowieckich przejść ulicznych w 2017 roku miasto przeznaczyło ok. 70 tys. złotych, dzięki którym lampy ledowe oświetlają przejścia przy ulicach: Cysterskiej (przy Urzędzie Gminy), Reja (przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza), Kościuszki (w pobliżu szpitala i przy skrzyżowaniu z ulica Libelta), Słowackiego (przy skrzyżowaniach z ulicami Jeżyka i Kasprowicza), Przemysłowa (przy skrzyżowaniu z ulicą Bydgoską), Rogozińska (przy skrzyżowaniu z ulicą Bartodziejską), Libelta (przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza) oraz Gnieźnieńskiej.

UM Wągrowiec, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola