Doświetleniem przejścia dla pieszych przy cmentarzu nowofarnym na ulicy Gnieźnieńskiej w wielkopolskim Wągrowcu miasto zakończyło tegoroczną akcję poprawy bezpieczeństwa na wągrowieckich zebrach. Łącznie w 2017 roku dodatkowe oświetlenie ledowe pojawiło się na dziesięciu kolejnych przejściach dla pieszych.
„Wraz z podobnymi działaniami, które przeprowadziliśmy rok wcześniej, poprawiliśmy widoczność już na dwudziestu najczęściej uczęszczanych przez pieszych wągrowieckich zebrach. Nasza akcja spotyka się z uznaniem zarówno kierowców, jak i pieszych, dlatego w przyszłym roku i latach kolejnych będziemy ją kontynuować” – mówi burmistrz Krzysztof Poszwa.
Na doświetlanie wągrowieckich przejść ulicznych w 2017 roku miasto przeznaczyło ok. 70 tys. złotych, dzięki którym lampy ledowe oświetlają przejścia przy ulicach: Cysterskiej (przy Urzędzie Gminy), Reja (przy skrzyżowaniu z ul. Sienkiewicza), Kościuszki (w pobliżu szpitala i przy skrzyżowaniu z ulica Libelta), Słowackiego (przy skrzyżowaniach z ulicami Jeżyka i Kasprowicza), Przemysłowa (przy skrzyżowaniu z ulicą Bydgoską), Rogozińska (przy skrzyżowaniu z ulicą Bartodziejską), Libelta (przy skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza) oraz Gnieźnieńskiej.
Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska). Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.
|
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola