Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Inwestycje gminy Wągrowiec 2018

 
Zrównoważony budżet, środki zewnętrzne, w tym unijne dotacje, fachowcy potrafiący dobrze zaplanować i rozsądnie wydać pieniądze. To daje gwarancje udanych inwestycji . Wszystkie te warunki spełnia gmina Wągrowiec a efekty jej rozwoju widać na każdym kroku.Pierwsze miejsce na liście wydatków zajmuje budowa i modernizacja dróg gminnych i dojazdowych. Na ten cel gmina Wągrowiec wydała 12 milionów złotych. Największa inwestycja to droga Bartodzieje- Kopaszyn, która zyskała nową nawierzchnię, ścieżkę pieszo-rowerową, bezpieczne przejścia dla pieszych oświetlane ekologicznymi latarniami. Przebudowy drogi doczekali się też mieszkańcy Łazisk. Blisko 11 milionów złotych kosztowały inwestycje związane z gospodarką wodną, ściekową i ochroną środowiska. W 12 miejscowościach rozbudowano sieć wodociągową. Do systemy kanalizacji przyłączono Bartodzieje, Kobylec i Nowe. Trwa budowa kanalizacji w Ochodzy. Gmina dba o środowisko proponując mieszkańcom alternatywne i odnawialne źródła energii. Kosztem ponad miliona złotych w 21 gospodarstwach zamontowano instalacje fotowoltaiczne korzystające z energii słonecznej. Przyroda to skarb gminy Wągrowiec, o który trzeba się troszczyć. Czyste powietrze, lasy jeziora przyciągają nie tylko nowych mieszkańców, ale i turystów. To dla nich wciąż rozbudowywana jest infrastruktura służąca rekreacji i wypoczynkowi. Na plaży w Kamienicy powstało molo i place zabaw. Przyszłością gminy są dzieci i młodzież. Powstają nowe szkoły i przedszkola, stare są modernizowane. W Pawłowie Żońskim na przedszkole zaadaptowano budynek po dawnym ośrodku zdrowia. Gruntowny remont i termomodernizację przeszły budynki Gimnazjum numer 1 w Wągrowcu przekształconego w Szkołę Podstawową. W kilku miejscowościach powstały nowoczesne i bezpieczne place zabaw. W Kaliszanach przy wiejskiej świetlicy. Największa inwestycja łączy ze sobą oświatę, sport i rekreację. To hala sportowa przy szkole w Łeknie wybudowana kosztem 7 i pół miliona złotych. Z obiektu korzystają uczniowie i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Dotychczas zespół szkolno-przedszkolny nie miał nie tylko sali gimnastycznej, ale nawet porządnego boiska. Nowa hala to nowe możliwości. Gmina Wągrowiec dba o mieszkańców potrzebujących pomocy, o osoby z niepełnosprawnościami. Z myślą o nich powstała Spółdzielnia Socjalna „Wspólny sukces”. Ważne jest też bezpieczeństwo. Stąd inwestycje w doposażenie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej i modernizację remiz. Oto przebudowana siedziba strażaków z Pawłowa Żońskiego. Nie sposób wymienić i pokazać wszystkich gminnych inwestycji. Imponujący bilans nie wyczerpuje jednak potrzeb gminy Wągrowiec. Trzeba śmiało patrzeć w przyszłość. Doświadczenie lat minionych i ambitne plany dają gwarancję kolejnych lat intensywnego rozwoju gminy Wągrowiec.

 


itvwielkopolska dykban
 
Data pliku video: 2018-10-17, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola