Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Inwestycje w gminie Wągrowiec

 
Zrównoważony budżet, środki zewnętrzne, w tym unijne dotacje, fachowcy potrafiący dobrze zaplanować i rozsądnie wydać pieniądze. To daje gwarancje udanych inwestycji . Wszystkie te warunki spełnia gmina Wągrowiec a efekty jej rozwoju widać na każdym kroku.Pierwsze miejsce na liście wydatków zajmuje budowa i modernizacja dróg gminnych i dojazdowych. Na ten cel gmina Wągrowiec wydała 12 milionów złotych. Największa inwestycja to droga Bartodzieje- Kopaszyn, która zyskała nową nawierzchnię, ścieżkę pieszo-rowerową, bezpieczne przejścia dla pieszych oświetlane ekologicznymi latarniami. Przebudowy drogi doczekali się też mieszkańcy Łazisk. Blisko 11 milionów złotych kosztowały inwestycje związane z gospodarką wodną, ściekową i ochroną środowiska. W 12 miejscowościach rozbudowano sieć wodociągową. Do systemy kanalizacji przyłączono Bartodzieje, Kobylec i Nowe. Trwa budowa kanalizacji w Ochodzy. Gmina dba o środowisko proponując mieszkańcom alternatywne i odnawialne źródła energii. Kosztem ponad miliona złotych w 21 gospodarstwach zamontowano instalacje fotowoltaiczne korzystające z energii słonecznej.

 


itvwielkopolska dykban
 
Data pliku video: 2018-10-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola