Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wągrowiec: Ledy rozświetliły ulice

Data publikacji: 2017-12-04, Data modyfikacji: 2017-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Wągrowiec: Ledy rozświetliły ulice

Mieszkańcom ulic E. Orzeszkowej i A. Fiedlera w wielkopolskim Wągrowcu nie będą więcej straszne długie jesienno-zimowe popołudnia i wieczory. Oświetla je już bowiem ciepłe światło 37 nowych lamp ledowych, które zostały postawione w ramach realizacji budżetu obywatelskiego 2017. 

Budowa oświetlenia w ulicach E. Orzeszkowej i A. Fiedlera, zrealizowana przez firmę ATMA Halina Radzimirska z Aleksandrowa Kujawskiego, kosztowała ponad 166 tys. zł. Tym samym miasto zrealizowało decyzję wągrowczan, którzy przed rokiem w ogólnomiejskim głosowaniu wybrali do realizacji właśnie to zadanie. 

„Lampy ledowe, które dają więcej światła, montujemy obecnie przy wymianie i budowie każdego nowego oświetlenia na terenie miasta. Dzieje się tak również przy miejskiej akcji doświetlania przejść dla pieszych, która w tym roku pozwoliła na poprawę bezpieczeństwa pieszych na kolejnych kilkunastu wągrowieckich zebrach. Będziemy kontynuować te działania w kolejnych latach” – zapewnia burmistrz Krzysztof Poszwa.

UM Wągrowiec, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wągrowiecki

Powiat wągrowiecki - utworzony wskutek reformy administracyjnej w 1999 roku powiat znajduje się w województwie wielkopolskim, a stolicą i siedzibą jego władz jest Wągrowiec. Gminy w powiecie to: Wągrowiec (gmina miejska), Gołańcz, Skoki, Damasławek, Mieścisko, Wapno, Wągrowiec (gmina wiejska).

Miasto pomimo małej wielkości posiada bogatą przeszłość. Świadczy o tym wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Jest to m.in. cmentarz żydowski, klasztor pocysterski, kościół farny z drewnianą dzwonnicą, Muzeum Regionalne, grobowiec Piramida Łakińskiego. Miłośnicy zieleni też znajdą tu swój kąt. Wystarczy wybrać się do rezerwatu przyrody Dębina. Zobaczyć to można mierzący 34 m dąb Korfanty. Oprócz tego pomnika przyrody spotkamy liczne gatunki roślin, drzew i krzewów. Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest również Jezioro Durowskie.   

 

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola